Díl 1.

10. prosince 2012 v 17:37 |  Časopisy 2002

Halloween (část první)

Je deštivý den a Will se svou matkou se stěhují do Heatherfieldu. Will měla zlý sen, zdálo se jí o podivném místě. Je trochu rozmrzelá a nervozní z následujícího dne, kdy má jít poprvé do nové školy. Mezitím je kdosi pozoruje...

Druhý den ráno Will přichází do nové školy a samozřejmě pozdě. Navíc neví, kde má třídu. Naštěstí ale potká jednu dívku, která ji poradí. Jmenuje se Taranee, je ve škole také nová, ale nastoupila o den dříve. Obě jsou přistiženy ředitelou školy. Ta nejprve pohlédne na Taranee, "Slečno Cooková okamžitě do třídy" následně se otočí k Will. "Hezky začínáte slečno Vandomová."

Taranee přichází do třídy. Hodina už začala a učitel se chystá zkoušet. Ve třídě sedí také dvě její nové spolužačky. Irma a Hay Lin. Jakmile učitel zmíní zkoušení, je Irma jako na trní. Neučila se, přečetla si jen dvě stránky o Karlu Velikém. A pak ji učitel vyvolá. Hay lin to však nevyvede z míry a vysvětlí Taranee, že má na to Irma kouzlo jménem "řízené otázky". Vždycky zavře oči, sepne ruce a potichu řekne "zeptej se mě na Karla Velikého". Učitel se zahledí do učebnice a prolistuje ji, zastaví se na jedné straně a... "Irmo, pověz nám, co víš o Karlu Velikém".

O přestávce se Irma a Hay Lin setkávají s Cornelií a Elyon. Jsou to jejich kamarádky, které chodí o ročník výš. Hay Lin s nadšením líčí, jak se to Irmě zase povedlo. Cornelia si jen pomyslí "Kdyby věděla, co dokážu já". Elyon se ale tváří ztrápeně. Irma hned pozná, že dostala zase nedostatečnou. Za to jí podle pravidel, která si holky vymyslely čeká trest. Irma a Hay Lin ho vymýšlejí a náramně se baví. Pak se dívky rozloučí.

Cornelia si jde pro kolo aby mohla jet domů a už z dálky vidí, že jsou kola na velké hromadě a poblíž se Urio a jeho parta posmívají dvoum neznámým dívkám. Přijde blíž a řekne Uriovi a jeho bandě, aby vypadli. Pak se seznamuje s dívkami a poznává Will a Taranee. Cornelia je pozve na večerní halloweenskou zábavu v tělocvičně a odjíždí. Will a Taranee vezmou kola a jedou k Taranee.

Urio a jeho banda se také chystají na večerní zábavu. Místo kostýmů se ale starají o rachejtle, které Urio ukradl z otcovi lodě...

Hay Lin se chystá, že si sama ušije úžasný kostým a mluví o tom s Irmou po telefonu. Irma je právě ve vaně, když domluví s Hay Lin, přemýšlí co si vzít na sebe a hraje si s vodou. Voda následuje její ruce a všude po koupelně se začnou vznášet bubliny a pramínky vody. Pomyslí si "skutečně dovedu neobyčejné věci"... "Magické triky". V tom ale na dveře zabuší její otec. Irma přestane myslet na vodu a ta se rozlije po celé koupelně. Otec chce, aby už vylezla z vany, aby tam pustila také ostatní. Irma s ním krátce diskutuje a odejde do svého pokoje...

Will a Taranee si spolu dávají čaj a přemýšlejí, co si večer vzít na sebe. Pak jede Will na kole domů. Cestou přemýšlí o kostýmu, když v tom si všimne podivného odrazu ve výloze. Vipadá úžasně, je to Will, akorát vyšší a má velmi zajmavý kostým a křídla. Will si pomyslí "To není možné".

Cornelia se hádá se svou matkou, která ji na večírek nechce pustit. Chce aby si nejprve uklidila pokoj. Cornelia jde naštvaně do svého pokoje a pomyslí si "K čertu! Copak se pokoje nemůžou uklidit samy?" Když už se chystá vstoupit, dveře se jí přibouchnou před nosem. Chvíli lomcuje s klikou pak dveře konečně otevře. Nemůže uvěřit vlastním očím. Pokoj je uklizený. Cornelia se zaraduje, vezme si věci a odchází na večírek.

Ve 20:30 začíná zábava. Irma a Hay Lin už jsou na místě. Tou dobou se však Will teprve obléká. Neví co si vzít na sebe a když pohlédne do zrcadla, nachvíli opět zahlédne "elegantní" vysokou Will. Do pokoje vtrhne její matka. Will se snaží schovat, není ještě oblečená. Matka jí poradí co na sebe a pak ji odveze s Taranee na večírek. Tam se potkávají i s osatními devčaty a vzniká jejich první společná fotka. Na fotce je 6 kamarádek, Will, Irma, Taranee, Cornelia, Hay Lin a Elyon. Všechny dívky jsou poprvé po hromadě. Strážkyň má být ale pouze 5. Jedna dívka zradí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama