Únor 2013

Pauza

28. února 2013 v 17:00
Další díl vydám bohužel později. Asi až příští týden. Zasekl se mi blog a celý článek se mi smazal :-(

Díl 5/04

26. února 2013 v 17:00 Časopisy 2004

Odvážná volba (část první)

Věštec: "To se nemělo stát! Odebrat moc čtyřem Strážkyním a dát moc jen jediné! Stojí psáno, až se čistá síla Proměnlivé postavy dotkne cest Země... Když země pojme Vodu, Oheň, Vzduch a Srdce... Když se živly zmocní i poslední Strážkyně... Pak se stane něco neuvěřitelného! Záhadný strach se znovu probudí. Tmavé síly, dávno zapomenuté bolesti. Nikdo tomu nezabrání. Nikdo nebude v bezpečí."

V Kondrakaru probíhá diskuze. Je to všechno vina Luby? Luba se brání, že za to mohou Strážkyně. Neustále porušují tisíciletá pravidla. Dělají chyby. Rada se začne radit o trestu pro Lubu a také pro Strážkyně.

Irma, Hay Lin a Taranee odcházejí z domu Cornelie. Irma je naštvaná. Cornelia si její přátelství nezaslouží. Zatímco Hay Lin a Taranee chtějí Cornelii pomoct, Irma odchází a nechce s ní už nic mít. Zůstaly jen Hay Lin a Taranee. Taranee to tak ale nenechá. Pošle Hay Lin pro Will, že jí musí nějak přivést, zatímco ona se vydá znovu ke Cornelii.

Cornelia je ve svém pokoji a cítí se silná. Myslí si, že dokáže Caleba přivést opět k životu. Vynaloží všechny své síly, promění se a působí energií na květinu. Zatím se ovšem nic neděje.

V Kondrakaru vše pozorují. Rada umožní Lubě svou chybu odčinit tím, že napraví, co způsobila a živly opět rozdělí. Luba se vydá rovnou ke Cornelii.

Cornelia mezitím stále zkouší vrátit Caleba k životu. Náhle ale uslyší nějaký hlas: "Přestaň Strážkyně! Neporuš tisícileté zákony Kondrakaru!" Cornelia chce vědět, kdo to je. Náhle se zjeví Luba. Tvrdí Cornelii, že jí chce pomoci a že takovou sílu nedokáže ovládat, stejně jako tu kreaturu, kterou se snaží oživit a napřáhne velkou stříbrnou hůl směrem ke květině. Cornelia ihned zareaguje a hůl rychle uchopí. Luba ji od sebe odmrští se slovy, jak se opovažuje vzdorovat autoritě z Kondrakaru a znehybní ji. Cornelia zuří. Uvolní velké množstvé energie a chytí Lubu do větví.

Taranee zvoní na zvonek bytu Cornelie. Vyruší ji ale sousedka a Taranee musí odejít. Dostane však nápad, mohla by zkusit požární žebřík.

Irma se jde projít na pláž. Je večer a potkává Martina a jeho partu skautů. Ptá se jí, kde nechala holky. Irma odpovídá, že se pohádaly. Táborníci pozvou Irmu mezi sebe. Ta si řekne: "no proč ne?" a přidá se k nim.

Mezitím Hay Lin přichází k domu Will. Will se zrovna usmířila se svou matkou. To ale Hay Lin neví a myslí si, že se hádají. Zazvoní a Will jde otevřít. Hay Lin sděluje, že jí potřebují a že jí matka musí pustit. Pak zabouchne dveře a Will se ptá mytky, jestli může jít ven. Právě se ale usmířily a musí si obě víc věřit, tak jí pustí, pod podmínkou, že v deset bude doma. Pak se Will s Hay Lin ihned vydají ke Cornelii.

Cornelia je ve svém pokoji a vězní Lubu. Teď, když se Luba nemůže hýbat, může pokračovat v proměně Caleba. Najednou se květina začne zvětšovat. Konečně se něco děje. Už má skoro velikost Caleba, v tom se ale Luba osvobodí. Zasáhne Cornelii a odebere jí všechnu moc. Caleb zůstal proměněn jen zčásti. Mezitím se Taranee dostala na balkon bytu Cornelie. Když přichází do jejího pokoje, je už ale pozdě. Luba mizí i s Cornelií a s Calebem.

Díl 4/04

21. února 2013 v 17:00 Časopisy 2004

Konec zlého snu (část druhá)

Kondrakar. Přichází Luba a oznamuje, že má špatné zprávy. Strážkyně ztratily své síly. Uvolnily svou energii na vznik Proměnlivce Migotaura. Je to jejich chyba. Oznamuje Luba. Do toho však vstupuje Věštec. "Dost lží, Lubo, nemohu to poslouchat!". Věštec promlouvá k Lubě: "Věděla jsi, že právě probíhá zkouška! Měla jsi ji však podstoupit ty, a ne Strážkyně! Svedla jsi zřídla dohromady! To jsi učinila, abys nás přesvědčila, jak jsou Pozemšťanky neschopné! Byl to omyl, ta nejhorší chyba, a nelze ji vzít zpět!" Na tváři věštce vystupují vrásky, které ještě nikdo neviděl. "Migotaurus je tvořen čistou silou! Silou čtyř z pěti Strážkyň! Teď se po zemi pohybuje to nejnebezpečnější stvoření, jaké kdy kdo viděl! Proměnlivec bude hledat poslední Strážkyni, najde ji a pak se pět sil sjednotí! Až to nastane, ani já netuším, co bude následovat!"

Mezitím u Cornelie, poslední strážkyně, která ještě vládne svou silou. Zamyšleně se dívá na květ který zbyl po Calebovi. "Síla země je mi úplně k ničemu, když tě nedokážu vrátit k životu, Calebe" pomyslí si. Do pokoje přichází její otec: "Můžu dál?". Cornelia už má lepší náladu a chvíli si povídají. Pak jdou do jídelny na večeři. "Proč večeříme tak brzy?" ptá se Cornelia. "Máma a já jsme chtěli jít poprvé s Lilian do kina." odpovídá otec. Chvíli si v kuchyni ještě povídají, když v tom Cornelia něco uslyší ze svého pokoje. "Napoleon! nezavřela jsem dveře!" vyděsí se a běží do pokoje. Na zemi leží květina, je polámaná a Napoleon se krčí vedle ní. "Vypadni, Napoleone! Vypadni odsud, ty potvoro! Věděla jsem, že to udělá! Ta kočka mě nesnáší!" Ječí Cornelia. "Dostala jsi ho přece od Will." Utěšuje ji otec. "Jo, a ji taky nenávidím! Nenávidím!" Brečí Cornelia. V tom ale přichází matka, drží v rukou hezký pohárek: "Teď si tu kytku můžeš dát do nějaké hezčí vázy."

Will a její matka jedou domů ze Simultechu a vezou sebou Irmu.
Will: "Jen jsme se chtěly porozhlédnout, mami."
Irma: "Ano, a když se rozezněl ten alarm, vyběhly jsme bočním východem."
Will: "Vždyť stejně nehořelo."
Matka: "Ale MOHLO! Ještě teď jsem v šoku! Možná ani nevíte, že v kanceláři Bishopa byli zloději."
Irma: "Ehm, já bych si tu vystoupila. Nemám už to daleko. Uvidíme se později Will, přídeš?"
Will: "Jo, jasně, musíme probrat ty... ty naše známky."
Matka: "Mrzí mě to Irmo, ale Will a já si musíme popovídat."
Irma: "Já ti tedy zavolám Will."
Odjíždějí a jejich rozhovor pokračuje.
Matka: "Tentokrát už je to definitivní. Ať se ti to líbí, nebo ne, svůj názor už měnit nebudu. Levin Bishop mi udělá tu laskavost a nebude mou žádost brát za oficiální."
Will začne matku objímat, jásá, že zůstanou v Heatherfieldu.

Mezitím u Irmy. Irma se vrací domů. Zrovna jsou tam detektivové co vyšetřují zmizení Elyon. Vyslechne jejich rozhovor. Domnívají se, že Elyon s rodiči byli v zemi ilegálně, takže případ předají imigračnímu. Irma se zaraduje. Pak ji nachytá její otec. Irma se tváří nevinně a odpoví že chtěla jen pozdravit. Na to však agenti reagují nezvykle: "Vždyť už jsi nás jednou zdravila." Irma neví co se děje, ale jde do svého pokoje, kam údajně předchvílí odešla. Vejde do pokoje a uvidí to. Proměnlivec, a vypadá přesně jako ona. Pokusí se utéct oknem ale Irma ho zabouchne. "Něco mi tu musíš vysvětlit!" zaječí na Promenlivce. Proměnlivec drží v ruce fotku Cornelie a záhy se v ní také promění. V tom ale do pokoje přichází agentka Medinová. Proměnlivec se změní spátky v Irmu a Medinová je vidí obě vedle sebe. Irma však rychle zareaguje a vyhodí proměnlivce oknem ven. Medinová je zmatená, pomyslí si ale jen: "Asi potřebuju dovolenou".

Irma se schází s Hay Lin a Taranee. Snaží se dovolat Cornelii, ale ta má vyvěšený telefon. Will má zřejmě doma kázání a tak musí něco vymyslet samy. Musejí Cornelii nějak varovat.

Cornelia je doma, má lepší náladu, konečně zavěsí telefon, aby jí mohly ostatní volat a pustí do pokoje čerstvý vzduch. Irma, Taranee a Hay Lin zvoní na zvonek, že musí s Cornelíí mluvit. Ta je k jejich překvapení pozve dál. Nevědí ale, že je někdo pozoruje. Migotaurus je nedaleko a bere na sebe podobu Will.

Dívky jedou nahoru za Cornelií výtahem. V tom Taranee zahlédne jak po schodišti běží nahoru Will. Cornelia se na holky těší, ale najednou uslyší ze svého pokoje zvuky. Vidí Napoleona jak jde zrovna tím směrem. Rychle se tam také rozběhne. V pokoji uvidí vránu, lákal jí kvítek a málem by ho zase schodila, ale Napoleon ji zahnal. Cornelia si uvědomí, že Napoleon kytku chránil a obejme ho. Je vděčná Will, že jí ho dala. Najednou uvidí Will u dveří. Ráda ji vidí a rozeběhne se k ní. Chce ji obejmout. To už ale přijíždějí nahoru i ostatní. Taranee vyběhne z výtahu a křičí: "Cornelie nedotýkej se jí!". Je ale pozdě. Cornelia obejme falešnou Will a vytvoří se velký světelný záblesk.

V Kondrakaru celou událost sledují. Stalo se to, pětice sil se spojila. Proměnlivec již neexistuje. Je z něj čistá energie. Jeho sílu má Cornelia. Má teď sílu všech strážkyň. Cornelia není ve stavu, aby takovou moc zvládla. Bude jednat instinktivně, jako Proměnlivec. Aby přežila, musí energii uvolnit, jinak jí bude pozřena. Následky mohou být hrozivé.

V bytě Cornelie. Cornelia se probíra a diví se, proč na ní všichni tak koukají. Hay Lin se ptá, jak jí je. Cornelia odpovídá, že jí nikdy nebylo lépe. Cítí se silná.
Cornelia: "A kde je Will, vždyť tu taky byla."
Taranee: "Prostě zmizela, to nebyla pravá Will."
Irma: "To byl jen jeden mimozemský ctitel."
Cornelia: "NENARÁŽÍŠ NÁHODOU NA CALEBA?
Irma: "Cože? Ne, fakt ne."
Cornelia: "MLUVÍŠ A VŮBEC NEMYSLÍŠ! SOUDÍŠ, ANIŽ BYS NĚCO VĚDĚLA!"
Irma: "Klídek, Corny, já tím nic nemyslela."
Cornelia: "Vypadněte! Už vás nechci vidět!"

Irma, Hay Lin a Taranee odcházejí z bytu Cornelie.
Irma: "Tohle přece není Cornelia. Ta exploze jí musela vlézt na mozek!"
Hay Lin: "Jak jsi mohla říct to s tím ctitelem?"
Irma: "Hej, to byl přece vtip!"
Taranee: "To jo, ale JAK jsi to řekla, bylo urážlivé!"
Irma: "Tak vy jste se na mě domluvily! Vždycky za všechno můžu já!!! Dobrá! Tak jistě pochopíte, že se urazím pro změnu já!"
Irma s brekem uteče pryč.

Cornelia zůstala v bytě sama. "NIKDO! Nikdo se neodváží špatně mluvit o mé jediné, velké lásce!" Pak se sama podiví, co to řekla. Napoleon na ní zasyčí a uteče. "Utíkáš, Napoleone? Dobře děláš, protože se cítím divně. Cítím se silná! Cítím se tak silná, že těď vím, že to dokážu. Dokážu Caleba proměnit zpátky!"

Díl 3/04

17. února 2013 v 17:00 Časopisy 2004

Konec zlého snu (část první)

Will je v bazénu a přemýšlí, o tom, co jí řekla matka o stěhování. Je pod vodou, pryč od ostatního světa. Najednou se pod vodou objeví Taranee a vyšle k ní telepatickou zprávu: "Musíme s tebou mluvit". Taranee se škrábe z vody, Will odvětí, že ji pěkně vyděsila. Taranee za to ale nemůže. Irma do ní omylem vrazila, když se otáčela, aby se podívala na jednoho kluka.

Pak jdou všechny do kavárny, která je součáští Heatherfieldské Sportovní haly. Mluví o tom, co bude s Will. Ta zkoušela přemluvit mámu, aby se nestěhovaly. Už to ale prý nejde vzít zpět. Žádost o přeložení byla podána a má se projednat dnes večer. Irma na to: "Tak prostě zajdeme do Simultechu a ten dopis vezmeme". Will se naštve: "TY SES SNAD ZBLÁZNILA!" Následuje hádka, do které je vtažena i Hay Lin a všechny se naštvaně rozejdou. Taranee tam zůstáva sama a přemýšlí, jestli to má všechno takhle zkončit.

Mezitím v Kondrakaru, ve Svatyni živlů. Zde je pět zřídel živlů, které v sobě nesou magické síly strážkyň. Luba, jejich ochránkyně informuje věštce, že se všechny zmenšily. Lubě se situace zdá vážná a řekne, že jsou strážkyně slabé. Vždycky to říkala. Luba ovšem neví, že právě probíhá zkouška! "Další nesmyslná zkouška?" pomyslí si Luba. Ani pohled na zřídla Věštce nepřesvědčil o tom, jak je situace vážná. Luba se tedy rozhodla jedant. A otevřít Věštci oči...

Irma jde domů a před jejich domem potkává agenty Medinovou a McTiennana. Pozdraví je a ptá se, jestli ještě vyšetřují zmizení Elyon. Odpovídají, že ano. Agenti se právě chystají do domu Elyon. Irma se tedy ptá, co tam budou dělat. Na to ji její otec odpoví, že ve sklepě nechali strhnout stěnu. Irma se vyděsí a vykřikne: "COOO?" Pak se to snaží zamluvit a ptá se proč (Za tou zdí býval přece portál, který nezavřely). Zjišťuje ale, že agenti tam nic nenašli. Poté co Věštec odstranil velkou síť všechny portály zřejmě zmizely.

Irma se vrací domů. Najednou někdo klepe na dveře. myslí si, že si táta zapoměl klíče a jde otevřít. Za dveřmi je ale Taranee a přivedla i uraženou Will a Hay Lin. Taranee všechny donutí, aby se jedna druhé omluvily. Pak se ovšem shodly, že Irmin nápad nebyl zase tak špatný a že by se měly opravdu vydat do Simultechu. Síly by přece použily na to, aby zůstaly pohromadě.

Ve firmě Will předstírá, že jdou navštívit její matku. Když jde Will k matce, ostatní čekají u sekretářky. Hay Lin se zeptá, kde je kancelář Levina Bishopa (tam je ten dopis). Taranee zůstává, aby zabavila sekretářku a Irma s Hay Lin jdou do kanceláře.

V té samé chvíli ale Luba v kondrakaru provede se zřídly svůj plán. Stačí jen počkat, až strážkyně použijí své síly.

Hay Lin s Irmou naleznou trezor. Přicházejí také Will a Taranee. Hay Lin použije vzduch aby otevřela trazor. Nic se ale nestane, její síla je moc slabá. Na to Will povolá Srdce kondrakaru. Luba vše sleduje a je nadšená. Strážkyně se proměnily a chystají se společně použít své síly. Zaměří se na trezor a když použijí své síly, dojde k velkému výbuchu. Výbuch se ozývá i v kondrakaru. Ve firmě spusí požární poplach. Dívky se promění do své původní podoby a jejich síly jsou pryč! Najednou se v místnosti objeví podivná průhledná postava. Nejprve se promění v Irmu, pak v Hay Lin, nachvíli v Taranee a nakonec ve Will. Potom uprchne.

Luba vše pozoruje. Aniž by to strážkyně chtěly, stvořily Migotaura - Proměnlivou postavu!

Díl 2/04

14. února 2013 v 17:00 Časopisy 2004

Vím, kdo jsi! (část druhá)

Petr L. Cook jde zrovna na basket. Žije jen pro školu, kamarády a sport. Vede docela normální život, tedy až do dnešního odpoledne. Potkává nějakého holohlavého chlápka, který ho na ulici zastaví a žádá, aby mu pomohl roztlačit auto. Když ale Petr přichází na dvorek, žádné auto tam není. Petr i s neznámým chlapíkem mizí neznámo kam a zbyde po nich jen basketbalový míč.

Mezitím u Taranee se Irma snaží proměnit do své původní podoby. Nejde to, ale ostatní ji pobízejí, že se musí víc snažit. Nejprve ji narostou křídla, promění se jen způlky. Nakonec se jí to však podaří. Will, Irma, Hay Lin a Taranee jsou rády, že už je Irma zase normální. Jakto že to ale dalo takové práce? Pak Taranee vypráví ostatním o záhadných vzkazech. Taranee má strach. Ostatní začnou být také nervózní, třeba je někdo sleduje právě teď. Najednou zazvoní telefon. Všechny se na něj vyděšeně dívají. Taranee ho zvedne a ozve se neznámý hlas: "Ahoj, Taranee, ty mě neznáš ale já vím, kdo jsi!" Pak jí poví, že má jejího bratra a že se musí sejít. Ale nesmí být proměněná a musí přijít bez ostatních.

Za půl hodiny všechny dorazí k obchodnímu centru, kde se má Taranee sejít s neznámým. Will, Irma a Hay Lin zůstávají venku, aby je neviděl a Taranee jde dovnitř sama. Zůstávají ale v telepatickém spojení, aby mohly zasáhnout. Pak se Taranee setkává s neznámým plešatým mužem. Snaží se spojit s Will, ale její telepatické síly zmizely! Taranee si s mužem povídá. Ptá se ho, co je zač. Muž odpoví, že je lovec čarodějek. Čtyři už našel, ale poslední stále zbývá. Taranee se ptá, proč je chce zničit. V tom se muž promění do své pravé podoby. Je to lovac Frost a chce se pomstít. Chce aby ho Taranee zavedla ke Cornelii a pak pustí jejího bratra. V tom se Taranee podaří telepaticky kontaktovat ostatní: "musíme pomoct Cornelii". Najednou je zahlédnou jak odcházejí pryč. Hay Lin se zneviditelní a chce je pronásledovat. Málem jí ale přejede auto, Will ji naštěstí zachrání. Pak se Hay Lin snaží zviditelnit, ale nejde jí to. Co se děje s jejich silami? Musí ale najít Taranee. A jedinou stopou je Cornelia. Vydají se tedy k ní.

Doma u Cornelie si Lilian hraje s Napoleonem u Cornelie v pokoji. Cornelia je od sebe vyhání. Pak přichází její matka a oznamuje jí, že je tu Will a Irma. Cornelia jí řekne, ať jim řekne, že není doma, že je nechce vidět. Will tedy zanechá vzkaz, aby jí Cornelia zavolala až se vrátí. Pak se vrátí k plánu najít Taranee. Nemusí ale chodit daleko. Taranee jde i s Frostem ke Cornelii. Zazvoní a Cornelia nakonec jde dolů. Ostatní vše zpovzdálí sledují. Cornelia vynadá Taranee, ať ji už neotravují a odejde. Frost je spokojen. Už ví, kde Cornelii najde. Pak odvádí Taranee za jejím bratrem. Ostatní je ale sledují a vtrhnou tam. Promění se i Taranee a bojijí s Frostem. Boj však trvá déle než čekaly, jejich síly jsou slabší, než kdy dřív. Nakonec ale Frosta přemůžou a dopraví ho do Kondrakaru. Tam se také ptají, co je s jejich silami. Yan Lin jim odpoví, že za to mohou jen ony, už nejsou jednotné, jedna z nich sil zneužila a všechny společně opustily Cornelii. Vše tedy záleží jen na nich. Když se vrátí do Hetherfieldu, Will jim řekne o tom, že se má stěhovat. Ani jedna z nich neví, co s nimi bude dál.

Díl 1/04

12. února 2013 v 17:00 Časopisy 2004

Vím, kdo jsi! (část první)

Cornelia se skrývá doma. Nechce nikoho vidět. Přicházejí ji navštívit ostatní. Cornelia nebyla už dva dny ve škole, tak se snaží zjistit, co se děje. Cornelia s nimi ale z počátku nechce mluvit. Nakonec se rozmluví, chybí jí Elyon a hlavně Caleb. Holky se jí snaží utěšit. Nejprve se jim to daří, ale pak se přidá také Irma. Nejprve řekne Cornelii, že nemůže všechen čas trávit doma s kytkou. To Cornelii naštve a na Irmu vyjede. Té se to ovšem taky dotkne a spustí na Cornelii, že jejich vztah s Calebem stejně neměl cenu, že to byl jen šepták. Cornelia se nakonec naštve tak, že všechny vyhodí.

Před domem Irma bezstarostně prohodí: "Tak! Zkusily jsme to! Určitě jí to pomohlo, ne?". Will už toho má ale dost a vyjede na Irmu, že měla radši mlčet a že byla na Cornelii hrubá. Irma se naštve a odchází. Hay Lin jde za ní a řekne holkám, že se ji pokusí přivést k rozumu. Taranee odjíždí domů a cestou přemýští, jak se jedna druhé navzájem vzdalují.

Will se pokouší situaci nějak urovnat. Hlavně nějak zpravit Cornelii náladu. A když už s ní nemohou být ony, zastaví se v obchodě se zvířaty u Mattova dědečka a daruje Cornelii kocourka. Nechává jí ho u dveří s věnováním: "Ze srdce Will". Cornelia je ale stále mrzutá a kocourka nechá své sestře Lilian a sama se opět uzavře u sebe v pokoji.

Mezitím se Will vrací domů. Čeká na ni její matka, že s ní chce něco důležitého probrat. Will je mrzutá. Co asi zase chce. V tom ale nevěří svým uším. Matka jí sděluje, že se nechává přeložit do jiného města a v červnu se budou stěhovat. Will nechápe proč. Nakonec se s matkou pohádá a zamkne se ve svém pokoji. Přemýšlí, s kým by to mohla probrat a pak zkouší volat Taranee. Telefon ale zvedá její bratr. Taranee také nemá svůj den, nemůže k telefonu, protože se právě hádá se svou metkou. Té se nelíbí, že se Taranee stále schází s Nigelem. Taranee nakonec naštvaná odchází do svého pokoje. Najednou ale zahlédne někoho za oknem. Otevře okno a vyleze jím ven aby se podívala, kdo to byl. Nikoho nevidí, tak se otočí zpátky a v tom to zahlédne. Na jejich domě je velký nápis: "Vím, kdo jsi Taranee!". Taranee je vyděšená a ihned nápis pomocí ohně odstraní. Neví jestli o tom má říct ostatním.

Druhý den se ve škole koná oslava na počest dne založení Sheffieldského Institutu. Will je na této akci poprvé. Od spolužáků se ale dozvídá, že je to hrozná otrava. Will sedí s Hay Lin, Cornelia nepřišla a Irma si sedla jinam. Taranee ještě neviděly. Přednáška se táhne a Will přemýšlí, jak dlouho asi ještě potrvá, aby si mohla promluvit s ostatními.

Mezitím u Taranee. Taranee nezvonil budík a probouzí se. Je jedenáct hodin. Vylítne z postele a zjišťuje, že všichni už jsou pryč a je doma sama. Snídá, když v tom uslyší nějaké zvuky. Jde se podívat, co se děje. Zvuky jdou z jejího pokoje. Nikdo tam ale není. Nachvíli si oddechne, když v tom to uvidí. Lísteček s její fotkou jak spí a s nápisem "Vím, kdo jsi!". To ji vyděsí. Někdo byl v noci v jejím pokoji. Ihned běží za ostatními, už není co odkládat. Někdo ji ale pozoruje a nechává se tak dovést k ostatním.

Přednáška konečně končí a Taranee, Will a Hay Lin se konečně setkávají. Taranee jim poví, že má něco důležitého. Na to Will řekne, že jim taky musí něco říct. Hay Lin je zarazí se slovy: "Napočkáme na Irmu?" Jde za ní, ale Irma jí odbyde, že má zrovna něco důležitého. Irma odchází a ostatní se za ní dívají. V tom se ale zděsí. Irma si vytvořila Astrální kapku, jen starší a hezčí a tvrdí, že je to její sestřenice. Will už toho má dost. Obě popadne a odejdou stranou, kde nikdo není. Will je naštvaná. Irma to vážně přehnala. Ta se ale brání, že to nikomu neublíží. že je to jen sranda. Nakonec ale svolí a snaží se nechat Astrální kapku zmizet. Ono to ale nejde!

Něco jako dotazníček

7. února 2013 v 17:00
Než se pustím do příběhů z roku 2004, chci se zeptat, jestli je mám rozepisovat spíše detailněji, nebo aby tam byl hlavně děj příběhu. Přikládám anketu, první díl série z roku 2004 zde zveřejním v pondělí a to ve znění dle výsledků ankety.

Díl 12/03

4. února 2013 v 17:00 Časopisy 2003

Buď navždy (část druhá)

Čarodějky bojují s Cedrikem. Ten zároveň hlídá korunu a Hay Lin ji nečekaně objeví.

Mezitím Elyon bojuje s Fobosem. Fobos ji silami nemůže porazit. Začnou rozmlouvat a Fobos ji ve chvilce nepozornosti udeří kamenem do hlavy.

Hay Lin vzala Cedrikovi korunu a ten se ji snaží získat zpátky. Bez ní Fobos nemůže Elyon nijak ublížit. Taranee se mezitím snaží telepaticky spoit s Elyon aby zjistila, co se děje. Elyon je spoutána ale nic jí není.
Cedrik je mnohem silnější a Čarodějky přemýšlejí jak ho oslabit. Pak ale Will dostane nápad. Řekne Cedrikovi, že mu korunu vrátí. V průběhu hovoru na Cedrika zaútočí a než se vzpamatuje nasadí mu korunu na hlavu. Ta mu odejme všechnu sílu a Cedrikovi se vrátí původní podoba. Je poražen.

Čarodějky pomocí svých sil osvobodí korunu z Fobosova kouzla. Pak se přesunou zpět za Fobosem a Elyon a nasadí Elyon korunu na Hlavu. Ta získává nekonečnou moc, osvobodí se a její světlo ozáří celou oblohu. Obyvatelé Meridianu vědí že jsou osvobozeni a vydají se k paláci. Elyon spoutá Fobose a předstoupí před svůj lid. Zruší všechna Fobosova zlá kouzla a osvobodí všechny zakledé obyvatele Meridianu.

Čarodějky i s vězni jsou přesunuti do Kondrakaru. Mise je ukončena a vězni uzamčeni. Věštec zruší velkou síť, již není zapotřebí.

Dívky se vracejí do Heatherfieldu. Co ale bude dál když je jejich poslání u konce?