Díl 1/04

12. února 2013 v 17:00 |  Časopisy 2004

Vím, kdo jsi! (část první)

Cornelia se skrývá doma. Nechce nikoho vidět. Přicházejí ji navštívit ostatní. Cornelia nebyla už dva dny ve škole, tak se snaží zjistit, co se děje. Cornelia s nimi ale z počátku nechce mluvit. Nakonec se rozmluví, chybí jí Elyon a hlavně Caleb. Holky se jí snaží utěšit. Nejprve se jim to daří, ale pak se přidá také Irma. Nejprve řekne Cornelii, že nemůže všechen čas trávit doma s kytkou. To Cornelii naštve a na Irmu vyjede. Té se to ovšem taky dotkne a spustí na Cornelii, že jejich vztah s Calebem stejně neměl cenu, že to byl jen šepták. Cornelia se nakonec naštve tak, že všechny vyhodí.

Před domem Irma bezstarostně prohodí: "Tak! Zkusily jsme to! Určitě jí to pomohlo, ne?". Will už toho má ale dost a vyjede na Irmu, že měla radši mlčet a že byla na Cornelii hrubá. Irma se naštve a odchází. Hay Lin jde za ní a řekne holkám, že se ji pokusí přivést k rozumu. Taranee odjíždí domů a cestou přemýští, jak se jedna druhé navzájem vzdalují.

Will se pokouší situaci nějak urovnat. Hlavně nějak zpravit Cornelii náladu. A když už s ní nemohou být ony, zastaví se v obchodě se zvířaty u Mattova dědečka a daruje Cornelii kocourka. Nechává jí ho u dveří s věnováním: "Ze srdce Will". Cornelia je ale stále mrzutá a kocourka nechá své sestře Lilian a sama se opět uzavře u sebe v pokoji.

Mezitím se Will vrací domů. Čeká na ni její matka, že s ní chce něco důležitého probrat. Will je mrzutá. Co asi zase chce. V tom ale nevěří svým uším. Matka jí sděluje, že se nechává přeložit do jiného města a v červnu se budou stěhovat. Will nechápe proč. Nakonec se s matkou pohádá a zamkne se ve svém pokoji. Přemýšlí, s kým by to mohla probrat a pak zkouší volat Taranee. Telefon ale zvedá její bratr. Taranee také nemá svůj den, nemůže k telefonu, protože se právě hádá se svou metkou. Té se nelíbí, že se Taranee stále schází s Nigelem. Taranee nakonec naštvaná odchází do svého pokoje. Najednou ale zahlédne někoho za oknem. Otevře okno a vyleze jím ven aby se podívala, kdo to byl. Nikoho nevidí, tak se otočí zpátky a v tom to zahlédne. Na jejich domě je velký nápis: "Vím, kdo jsi Taranee!". Taranee je vyděšená a ihned nápis pomocí ohně odstraní. Neví jestli o tom má říct ostatním.

Druhý den se ve škole koná oslava na počest dne založení Sheffieldského Institutu. Will je na této akci poprvé. Od spolužáků se ale dozvídá, že je to hrozná otrava. Will sedí s Hay Lin, Cornelia nepřišla a Irma si sedla jinam. Taranee ještě neviděly. Přednáška se táhne a Will přemýšlí, jak dlouho asi ještě potrvá, aby si mohla promluvit s ostatními.

Mezitím u Taranee. Taranee nezvonil budík a probouzí se. Je jedenáct hodin. Vylítne z postele a zjišťuje, že všichni už jsou pryč a je doma sama. Snídá, když v tom uslyší nějaké zvuky. Jde se podívat, co se děje. Zvuky jdou z jejího pokoje. Nikdo tam ale není. Nachvíli si oddechne, když v tom to uvidí. Lísteček s její fotkou jak spí a s nápisem "Vím, kdo jsi!". To ji vyděsí. Někdo byl v noci v jejím pokoji. Ihned běží za ostatními, už není co odkládat. Někdo ji ale pozoruje a nechává se tak dovést k ostatním.

Přednáška konečně končí a Taranee, Will a Hay Lin se konečně setkávají. Taranee jim poví, že má něco důležitého. Na to Will řekne, že jim taky musí něco říct. Hay Lin je zarazí se slovy: "Napočkáme na Irmu?" Jde za ní, ale Irma jí odbyde, že má zrovna něco důležitého. Irma odchází a ostatní se za ní dívají. V tom se ale zděsí. Irma si vytvořila Astrální kapku, jen starší a hezčí a tvrdí, že je to její sestřenice. Will už toho má dost. Obě popadne a odejdou stranou, kde nikdo není. Will je naštvaná. Irma to vážně přehnala. Ta se ale brání, že to nikomu neublíží. že je to jen sranda. Nakonec ale svolí a snaží se nechat Astrální kapku zmizet. Ono to ale nejde!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wilhelminawill wilhelminawill | Web | 18. února 2013 v 14:17 | Reagovat

Docela zajímaví už se těším jak to dopadne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama