Díl 3/04

17. února 2013 v 17:00 |  Časopisy 2004

Konec zlého snu (část první)

Will je v bazénu a přemýšlí, o tom, co jí řekla matka o stěhování. Je pod vodou, pryč od ostatního světa. Najednou se pod vodou objeví Taranee a vyšle k ní telepatickou zprávu: "Musíme s tebou mluvit". Taranee se škrábe z vody, Will odvětí, že ji pěkně vyděsila. Taranee za to ale nemůže. Irma do ní omylem vrazila, když se otáčela, aby se podívala na jednoho kluka.

Pak jdou všechny do kavárny, která je součáští Heatherfieldské Sportovní haly. Mluví o tom, co bude s Will. Ta zkoušela přemluvit mámu, aby se nestěhovaly. Už to ale prý nejde vzít zpět. Žádost o přeložení byla podána a má se projednat dnes večer. Irma na to: "Tak prostě zajdeme do Simultechu a ten dopis vezmeme". Will se naštve: "TY SES SNAD ZBLÁZNILA!" Následuje hádka, do které je vtažena i Hay Lin a všechny se naštvaně rozejdou. Taranee tam zůstáva sama a přemýšlí, jestli to má všechno takhle zkončit.

Mezitím v Kondrakaru, ve Svatyni živlů. Zde je pět zřídel živlů, které v sobě nesou magické síly strážkyň. Luba, jejich ochránkyně informuje věštce, že se všechny zmenšily. Lubě se situace zdá vážná a řekne, že jsou strážkyně slabé. Vždycky to říkala. Luba ovšem neví, že právě probíhá zkouška! "Další nesmyslná zkouška?" pomyslí si Luba. Ani pohled na zřídla Věštce nepřesvědčil o tom, jak je situace vážná. Luba se tedy rozhodla jedant. A otevřít Věštci oči...

Irma jde domů a před jejich domem potkává agenty Medinovou a McTiennana. Pozdraví je a ptá se, jestli ještě vyšetřují zmizení Elyon. Odpovídají, že ano. Agenti se právě chystají do domu Elyon. Irma se tedy ptá, co tam budou dělat. Na to ji její otec odpoví, že ve sklepě nechali strhnout stěnu. Irma se vyděsí a vykřikne: "COOO?" Pak se to snaží zamluvit a ptá se proč (Za tou zdí býval přece portál, který nezavřely). Zjišťuje ale, že agenti tam nic nenašli. Poté co Věštec odstranil velkou síť všechny portály zřejmě zmizely.

Irma se vrací domů. Najednou někdo klepe na dveře. myslí si, že si táta zapoměl klíče a jde otevřít. Za dveřmi je ale Taranee a přivedla i uraženou Will a Hay Lin. Taranee všechny donutí, aby se jedna druhé omluvily. Pak se ovšem shodly, že Irmin nápad nebyl zase tak špatný a že by se měly opravdu vydat do Simultechu. Síly by přece použily na to, aby zůstaly pohromadě.

Ve firmě Will předstírá, že jdou navštívit její matku. Když jde Will k matce, ostatní čekají u sekretářky. Hay Lin se zeptá, kde je kancelář Levina Bishopa (tam je ten dopis). Taranee zůstává, aby zabavila sekretářku a Irma s Hay Lin jdou do kanceláře.

V té samé chvíli ale Luba v kondrakaru provede se zřídly svůj plán. Stačí jen počkat, až strážkyně použijí své síly.

Hay Lin s Irmou naleznou trezor. Přicházejí také Will a Taranee. Hay Lin použije vzduch aby otevřela trazor. Nic se ale nestane, její síla je moc slabá. Na to Will povolá Srdce kondrakaru. Luba vše sleduje a je nadšená. Strážkyně se proměnily a chystají se společně použít své síly. Zaměří se na trezor a když použijí své síly, dojde k velkému výbuchu. Výbuch se ozývá i v kondrakaru. Ve firmě spusí požární poplach. Dívky se promění do své původní podoby a jejich síly jsou pryč! Najednou se v místnosti objeví podivná průhledná postava. Nejprve se promění v Irmu, pak v Hay Lin, nachvíli v Taranee a nakonec ve Will. Potom uprchne.

Luba vše pozoruje. Aniž by to strážkyně chtěly, stvořily Migotaura - Proměnlivou postavu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama