Díl 5/04

26. února 2013 v 17:00 |  Časopisy 2004

Odvážná volba (část první)

Věštec: "To se nemělo stát! Odebrat moc čtyřem Strážkyním a dát moc jen jediné! Stojí psáno, až se čistá síla Proměnlivé postavy dotkne cest Země... Když země pojme Vodu, Oheň, Vzduch a Srdce... Když se živly zmocní i poslední Strážkyně... Pak se stane něco neuvěřitelného! Záhadný strach se znovu probudí. Tmavé síly, dávno zapomenuté bolesti. Nikdo tomu nezabrání. Nikdo nebude v bezpečí."

V Kondrakaru probíhá diskuze. Je to všechno vina Luby? Luba se brání, že za to mohou Strážkyně. Neustále porušují tisíciletá pravidla. Dělají chyby. Rada se začne radit o trestu pro Lubu a také pro Strážkyně.

Irma, Hay Lin a Taranee odcházejí z domu Cornelie. Irma je naštvaná. Cornelia si její přátelství nezaslouží. Zatímco Hay Lin a Taranee chtějí Cornelii pomoct, Irma odchází a nechce s ní už nic mít. Zůstaly jen Hay Lin a Taranee. Taranee to tak ale nenechá. Pošle Hay Lin pro Will, že jí musí nějak přivést, zatímco ona se vydá znovu ke Cornelii.

Cornelia je ve svém pokoji a cítí se silná. Myslí si, že dokáže Caleba přivést opět k životu. Vynaloží všechny své síly, promění se a působí energií na květinu. Zatím se ovšem nic neděje.

V Kondrakaru vše pozorují. Rada umožní Lubě svou chybu odčinit tím, že napraví, co způsobila a živly opět rozdělí. Luba se vydá rovnou ke Cornelii.

Cornelia mezitím stále zkouší vrátit Caleba k životu. Náhle ale uslyší nějaký hlas: "Přestaň Strážkyně! Neporuš tisícileté zákony Kondrakaru!" Cornelia chce vědět, kdo to je. Náhle se zjeví Luba. Tvrdí Cornelii, že jí chce pomoci a že takovou sílu nedokáže ovládat, stejně jako tu kreaturu, kterou se snaží oživit a napřáhne velkou stříbrnou hůl směrem ke květině. Cornelia ihned zareaguje a hůl rychle uchopí. Luba ji od sebe odmrští se slovy, jak se opovažuje vzdorovat autoritě z Kondrakaru a znehybní ji. Cornelia zuří. Uvolní velké množstvé energie a chytí Lubu do větví.

Taranee zvoní na zvonek bytu Cornelie. Vyruší ji ale sousedka a Taranee musí odejít. Dostane však nápad, mohla by zkusit požární žebřík.

Irma se jde projít na pláž. Je večer a potkává Martina a jeho partu skautů. Ptá se jí, kde nechala holky. Irma odpovídá, že se pohádaly. Táborníci pozvou Irmu mezi sebe. Ta si řekne: "no proč ne?" a přidá se k nim.

Mezitím Hay Lin přichází k domu Will. Will se zrovna usmířila se svou matkou. To ale Hay Lin neví a myslí si, že se hádají. Zazvoní a Will jde otevřít. Hay Lin sděluje, že jí potřebují a že jí matka musí pustit. Pak zabouchne dveře a Will se ptá mytky, jestli může jít ven. Právě se ale usmířily a musí si obě víc věřit, tak jí pustí, pod podmínkou, že v deset bude doma. Pak se Will s Hay Lin ihned vydají ke Cornelii.

Cornelia je ve svém pokoji a vězní Lubu. Teď, když se Luba nemůže hýbat, může pokračovat v proměně Caleba. Najednou se květina začne zvětšovat. Konečně se něco děje. Už má skoro velikost Caleba, v tom se ale Luba osvobodí. Zasáhne Cornelii a odebere jí všechnu moc. Caleb zůstal proměněn jen zčásti. Mezitím se Taranee dostala na balkon bytu Cornelie. Když přichází do jejího pokoje, je už ale pozdě. Luba mizí i s Cornelií a s Calebem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wilhelminawill wilhelminawill | Web | 28. února 2013 v 15:53 | Reagovat

To je strašně napínaví pokračoní.
Je to suuper :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama