Březen 2013

Díl 10/04

27. března 2013 v 17:00 Časopisy 2004

Nezavírej oči (část druhá)

Will a Caleb jedou autobudem do Riddlescottu za Cornelií. Před nimi sedí nějaký otravný malý kluk a stále se na něco vyptává. Caleb ale už ví, jak ho od nich dostat dál, aby šel hezky dopředu za maminkou. Začne mu tedy vyprávět, že je z jiného světa. Will je zděšená, jak to může jen tak někomu vykládat na potkání? Caleb ale ví co dělá. Vypráví dál a poví klikovi, že mu ukáže kouzlo. Dá prsty proti sobě, objeví se jiskřička a kluk se náhle přeméstí dopředu. Je celý vyděšený a povídá to mamince. Ta mu ale samozřejmě nevěří. Caleb a Will si pak povídají a Will přemýšlí, jestli by teleportaci zvlédla také.

Mezitím v Riddlescottu u jezera. Cornelia se právě ubytovává se svou rodinou. Chatu jim ukazuje starosta města a vypráví jim historku o zdejší příšeře, která žije v jezeře. Pak je také pozve na večerní slavnost. Je tu s nimi ovšem ještě někdo. Sandře údajně špatně zarezervovali ubytování. Bude tedy bydlet s nimi.

Sandra je venku s Cornelií. Cornelia je otrávená a navíc Napoleon před tou ženskou pořát utíká. Takhle ho nikdy nechytí. Poví tedy Sandře, že ji kocour nemá rád a že ho půjde chytit sama. Sandra tedy čeká stranou a spřádá své plány. Chce chytit Caleba a dokázat Věštci, že jsou strážkyně neschopné. Chce se vrátit do Kondrakaru se ctí. Cornelia mezitím kocoura chytí, ten po chvíli ale zase uteče.

Will a Caleb právě také dorazili do Riddlescottu. Ihned narazí na starostu, který je v přestrojení a povídá jim opět historku o příšeře Scotty. Pak jim předá plánek města. Will se ho ještě ptá na Cornelii a její rodinu. Pozve je tedy také na večerní slavnost. Tam se určitě potkají. Will jen doufá, že ostatní dorazí co nejdříve. Raději by zasáhla po jejich boku než sama s Calebem.

Hay Lin a Irma vytvořily své astrální kapky. Ujel jim ale autobus, protože Irma zapoměla peníze. Musí se tedy proplížit domů a stihnout další.

Taranee se rozhodla cestovat vlakem. Šla si koupit jízdenku, ale zrovna je prodává nějaká hrozně zvědavá ženská a vyptává se, kde má Taranee rodiče. Začne Taranee podezírat, že utekla z domu.

V Riddlescottu začíná slavnost. Lilian vyhlíží příšeru a Cornelia se snaží vyhýbat Sandře, která je jí naustále v patách. Nepřibližuje se jen kvůli Napoleonovi, kterého má Cornelia v náručí. Najednou ale Napoleon zase uteče. Cornelia vyběhne za ním do nedalekých keřů. Tam na ni čeká milé překvapení. Will a Caleb. Zrovna když se vítá s Calebem, zasáhne ho silná rána. Luba se proměnila a drží Caleba ve své moci! V tom ale Lubu zasáhne jiná rána do zad. Na zádech má velký vypálený znak. Je to znamení Nerissy!

Přicházejí poslové Nerissy, žena stvořena z lávy Cenere a muž z ledu Tridarco. Will povolává Srdce Kondrakaru a s Cornelií se promění. Cornelia se snaží udržet ty dva z dosahu od Caleba. Will se zadívá do Srdce Kondrakaru. Vzpomene si na přetransportování a pokusí se použít Srdce.

Irma a Hay Lin si zrovna kupují lístky, když v tom se nedaleko objeví Irmina rodina i s astrální kapkou. Hay Lin se zděsí. Běží za Irmou aby jí varovala, když v tom, obě zmizí.

Taranee dopadla hůře, je na policejní stanici a policie právě volá jejím rodičům. Telefon zvedne její matka a domnívá se, že jde o žert. Taranee je kousek od ní v obývacím pokoji. Policisté jsou zmateni, když v tom jim Taranee zmizí přímo před očima.

Hay Lin, Irma i Taranee se rázem objeví uprostřed bitvy. Všechny se promění a jsou připraveny na boj. V tom se však objevuje také další posel Nerissy. Shagon! Pokusí se uchopit tvým dlouhým ocasem Caleba. To Cornelia nenechá jen tak a obrátí svou sílu přímo proti němu. Shagon je odmrštěn její silou, prorazí strom a spadne do jezera. Pak se vznese z vody a je snad ještě mohutnější. Vše vidí i návštěvníci večerní slavnosti. Shagon je opravdu silnější. Živí se nenávistí, proto ho útoky jen posilují. Prchá i s ostatními služebníky Nerissy a odnáší Caleba.

Návštěvníci slavnosti jsou nadšeni, takovou šou ještě neviděli. Skvělé efekty!

Luba se probírá a spatří na své paži znamení Nerissy. Strážkyně jsou na ni naštvané, ona může za únos Caleba. Luba si konečně uvědomí, co provedla. Cornelia vytvoří astrální kapku a společně se všechny vydají do Kondrakaru.

Díl 9/04

14. března 2013 v 17:00 Časopisy 2004

Nezavírej oči (část první)

V neúprosné sněhové krajině není ani živáčka. Až na vědeckou stanici. Vychází ven mladý muž, hledat svého ztraceného psího přítele. Kolegové ho varují a snaží se ho zadržet, on ale ve vychřici slyšel vytí, jeho přítel potřebuje pomoci. Brzy se ztrácí z dohledu stanice.

Will se s leknutím probouzí. Byl to sen. Už sedí u snídaně s Cornelií a i tak usnula. V noci špatně spala. Dovolená s přítelkyněmi končí a přijíždá rodina Taranee a Corneliin otec. Will pojede s Cornelií.

Strážkyně se loučí, Will se domnívá, že není moc dobré se teď rozdělit, ale jinak to nejde. Každá odjíždí na dovolenou se svou rodinou. Irma to ale vymyslela a nazvala to DoPAK = Dokonalý plán astrálních kapek. Rozdala holkám papírky, na kterých jsou veškerá jejich telefonní čísla. Jejich astrální kapky v případě nebezpečí zaujmou jejich místa a ony se budou moct sejít. Pak se všechny loučí. Irma a Hay Lin zatím zůstávají, Taranee odjíždí s rodiči a Will jede s Cornelií.

Corneliin otec si v autě pouští nahlas hudbu. Will to vyhovuje, alespoň neuslyší, co si říkají. Will chce Cornelii něco říct. Zatím s tím nechce plašit ostatní. Když je v polospánku, slyší hlas. Šeptání. Myslí si, že je to Nerissa. Pořát Will vyhrožuje a chce Srdce Kondrakaru. Will nechce už slyšet její hlas a bojí se zavřít oči. Cornelia jí radí, ať skusí myslet na Matta. Will si ale myslí, že už na ni stejně určitě zapoměl.

Mezitím na hoře Thanos Nerissa spřádá své plány. Znovu se jí podařilo proniknout do snů Strážkyně Srdce Kondrakaru. Will ale nebyla sama. Kamarádka ji držela za ruku. Navštívila její myšlenky. Viděla tam ty kteří ji odsoudili. Věštce a jeho společníky. Lubě teď vděčí za svůj druhý život. Navíc poznala Caleba, který v sobě stále nosí kopie všech pěti sil. Zadává Khorovi nový úkol. Dovést ji za Calebem! K tomu ale potřebuje pomoc. Nerissa vytváří postavu stvořenou z ledu, která se živí zoufalstvím a druhou stvořenou z lávy a bolesti. Právě v tu chvíli do jeskyně přichází člověk. Hledá Khora, který byl dříve jeho věrným psem Dagem. Bude skvělým nástrojem Nerissiny pomsty a bude ztělesňovat nenívist! Hora Thanos se otřásá.

Will s Cornelií jsou stále na cestě, obě usnuly. Cornelia se vyděšeně probouzí. Také měla zlý sen, ale nepamatuje si ho. Zbyl jen divný pocit. To už ale přijíždějí do Heatherfieldu a vítá je Willina matka. Cornelia a Will se loučí. Cornelia je znepokojená, ještě že mají DoPAK.

Cornelia a její otec se stavují doma. Její matka má návštěvu. Sandra je její nejlepší kamarádka z gymnázia. Včera se náhodou potkaly. Pak jde Cornelia do svého pokoje, aby se zbalila. Napoleon je ale dnes velmi neklidný. Lilian vysvětlí, že se takhle chová od chvíle, co je tu ta mámina kamarádka. Cornelia se jde podívat zpět do obývacího pokoje. Sandra zrovna vysvětluje, že jede tam, co oni a že by mohli jet společně.

Will a její matka potkávají profesora Collinse. Přemlouvá Willinu matku, aby jeli později nebo nejeli vůbec. Ta se ale nedá. Pak se chvíi pošťuchují jako puberťáci. V tom zazvoní zvonek. Will se jde podívat, kdo to je. Za dveřmi stojí nějaký kluk v motorkářském oblečení a helmě: "Čau Will!". Will se nejprve lekne, neví, kdo to je. Pak si ale kluk sundá helmu a Will poznává Caleba. Potřebuje od Will pomoc. Cornelia je v nebezpečí!

Will pozve Caleba dál. Ten jí vysvětlí, že s Cornelií jede na dovolenou jakási ženská. Je to Luba! Objevila Caleba, když se jí snažil chytit. Luba už tedy ví, že ji Caleb sleduje a dokáže ho na krátkou vzdálenost vycítit. Nemůže tedy Cornelii varovat. Tak ho napadlo, že by se ke Cornelii mohla dostat Will. Will souhlasí, ale nejprve musí vyřešit problém s mámou a dovolenou.

Willina matka balí věci a stranou postává Collins. Přemýšlí, kdy by je mohl na dovolené navštívit a kouká do diáře. Najednou zazvoní telefon. Willina matka má plné ruce práce a požádá Deana, aby ho zvedl. Je to Matt a ptá se na Will. Collins se podívá z okna a vidí venku Will: "Je dole před domem. Nasedá na motorku s nějakým klukem." Řekne Mattovi, že jí vyřídí vzkaz a položí telefon. Najednou si uvědomí, co vlastně viděl a zděsí se. Řekne to Suzan a ta ho spraží, proč ji nezadržel. V tom se ale z obýváku ozve astrální kapka Will.

Mezitím je Matt na pláži se svými kamarády a je zděšený. Will jela na motorce s nějakým klukem!

Will jde s Calebem po ulici a Caleb tlačí motorku. Neumí na ní jezdit. Na motorce tedy za Cornelií nedojedou. Rozhodnou se tedy jet autobusem a vydají se na zastávku.

Díl 8/04

12. března 2013 v 17:00 Časopisy 2004

Pečeť Nerissy (část druhá)

V Green Bay je pořádná bouře. Mladý pár na dovolené se ale přesto prochází venku. Najednou v keři zahlédnou něco strašlivého. Podivný muž se dvěmi velkými mačetami!

Strážkyně si v chatě užívají dovolené a hrají hry. Najednou uslyší, jak venku někdo křičí. Jdou se podívat. V dešti se choulí ustrašený mladý pár. Prý viděli mezi stromy ozbrojeného muže. Někdo by měl zavolat šerifa. Irmina máma odvádí všechny zpět do chaty.

Z úkrytu větví chatu pozoruje Khor. Má příkaz dnes v noci zaútočit!

Ráno se strážkyně vydávají na pláž. Dovolená pokračuje. alespoň prozatím. U pláže potkávají hlouček lidí a uprostřed je šerif. Zdá se, že má situaci pod kontrolou. Žádné stopy nenašel a tvrdí všem, že žádné nebezpečí nehrozí. Will se to ale nezdá. Musejí to prověřit a jediný kdo může zjistit, co se v noci v lese dělo je Cornelia. Má přece sílu země, stačí jí jen poslechnout si odpověď. Cornelia použije své síly a naslouchá zemi. V mysli se jí začnou promítat příběhy lesa. Nakonec ho spatří. A má na prsou znamení Nerissy!

Na pláži zapadá slunce a Strážkyně vysedávají na pláži. Will zapípá telefon. Opět jí píše Matt. Píšou si docela často. Cornelia, Hay Lin a Taranee si dělají z Will trochu legraci. Irma je ale podrážděná. Chtěla si užít prázdniny a místo toho čekají zas na další příšeru. Holky se jí snaží uklidnit. Irma nechce aby do toho byla zatažena její máma a brácha. Budou se tedy přez noc střídat a hlídat. Hay Lin se rozhodne, že půjse jako prvni. Spát!

Hay Lin upadá do snu. Vidí hadí oko. Pak uslyší hlas: "Vidím tě Hay Lin, i když se schováváš... i když zavřeš oči... Ty jsi součástí mě." Hay Lin se otočí a uvidí obrovského hada. Had ji najednou pevně sevře a začne ji škrtit. Pak opět uslyší ten hlas: "Ty budeš první, Hay Lin, a pak jedna po druhé, skončí tvoje kamarádky v sevření Nerissy!" Hay Lin se vyděšeně probudí. Pak to vypráví ostatním.

Mezitím Khor pod hladinou pláže spřádá své plány. Na pláži se chystají nic netušící Strážkyně zpět do chaty. V tom se ale pod Hay Lin začne propadat půda. Hay Lin se propadá, Will ji stihne zachytit. Přicházejí i ostatní a vytáhnou ji. V díře zahlédnou Khora. Khor mizí a Strážkyně místo prozkoumávají. Uvnitř zahléhdou něco zvláštního. Tunel je celý ze skla. Něco roztavilo písek a proměnilo ho ve sklo. V tom je ale vyruší nějaký turista. Vyžene je z tunelu ven, že je to moc nebezpečné. Přichází šerif a opět všechny ujišťuje, že není důvod k panice. Pláž ale uzavírá a nechává ji hlídat.

Will opět zapípá telefon. Zase píše Matt. Už je večer, tak píše na dobrou noc. Irmina máma jim dovolí jít se ještě na půl hodiny projít. Strážkyně se tedy vydají k pláži. Proplýží se tam z nehlídané strany a tajně sledují hlídače. V tu chvíli se na jiném konci objevuje také Khor. Strážkyně ho ze svého úkrytu zpozorují. Musí rychle přeběhnout jinam, aby je neviděl. To se podaří. teď už musí být jen potichu. BIIP BIIP BIIP! Ozve se Willin telefon. Zase Matt. Ptá se, jestli už spí.

Jejich úkryt je odhalen. Zahlédne je hlídač. Nabyl ale jediný. Hlídače ze zadu srazí Khor. Strážkyně se musí proměnit. Nastane souboj. Khor není snadný protivník. Má ale jen jeden cíl. Hay Lin. Popadne ji a vrhne se do vln moře. Hay Lin si vytvoří vzduchovou bublinu, aby mohla dýchat. Ostatní Strážkyně se také vrhají do hlubin. Jsou pozadu a ve vodě je tma. Taranee rozsvítí a díky tomu Khora zahlédnou. Vydají se za ním. Vynoří se v nějaké jeskyni. Tam proběhne další boj. Tentokrát Strážkyně vítězí a Khor prchá.

Strážkyně se vracejí na pláž a Khor ke své paní do hory Thanos. Je ale jasné, že skutečný boj teprve začíná!

Luba

11. března 2013 v 19:00 WITCH

Luba je po dlouhé věky ochránkyní zřídel ve Svatyni živlů.
Její úlohou je pozorovat zřídla živlů: pět hvězdám podobných těles a dávat o nich zprávy.

Strážkyním ale nedůvěřije. Myslí si, že jsou slabé a v boji proti Fobosovi měly jen štěstí.
Chce všem dokázat, že má pravdu a tak svede zřídla dohromady. To se ukáže jako velká chyba. Musí zřídla opět rozdělit a nakonec z Kondrakaru uprchne.Díl 7/04

8. března 2013 v 17:00 Časopisy 2004

Pečeť Nerissy (část první)

Mezi mořem a větrem, mezi plamenem a ledem, tam leží Thanos. Vzdálená sopka, kde odpočívá v uzamčené truhle Nerissa. Po dlouhá staletí sem nevkročil živý tvor. Dnes se však něco změnilo. Zatoulal se sem pes. Před jeho nebohým zrakem truhla puká a z ní vykoukne stará oschlá ruka: "Já žiju!" praví hlas.

V Heatherfieldu si čarodějky užívají volna. Jedou policejním vozem Irmina táty na týden společné dovolené. Přijíždějí do Green Bay, kde na ně čeká malebná dřevěná chatička. Zůstává tu s nimi jen Irmina máma a bratr. Nedaleko je pláž a tak se tam děvčata vydají. Voda je teplá, svítí slunce, ale Cornelii se do vody nechce. Vodu nesnáší, bojí se jí. Irma však slíbí, že jí pomůže, aby se naučila plavat a přestala se vody bát. Zatímco Irma s Cornelií zůstávají na mělčině, ostatní si jdou zaplavat dál. Jsou rády, že jsou Irma s Cornelií zase přítelkyně a že je vše bez problémů. Konečně trocha klidu a pohody.

Pak se všechny sejdou na pláži a vyslíchají Will, jak to má s Mattem. Každý den si píšou smsky. Chtějí, aby jim Will vyprávěla, jak ji Matt vzal do Lodelyday, luxusní restaurace. Will Tedy vypráví. Přišli do restaurace společensky oblečeni, ke stolu je usadil galantní číšník, hrála hudba, jako v nějakém filmu. Když už seděli u stolu, nevěděli, co říct. Matt se podíval do svého jídelníčku, pochvíli se podával na Will a řekl: "Uf... asi... asi sem si nechal doma peněženku!" Jakmile to Will dořekla, ostatní vybuchly smíchy. Will se trochu naštvala. Pak se ale Cornelia zeptala: "A co bylo dál?" Will pookřála a pokračovala: "Tak jsem ho pozvala já, šli sme na hamburger." Pak si hezky popovídali a Will řekla Mattovi, že je její zvláštní přítel. "A pak?" zeptala se Taranee. "Zeptal se tě jestli s ním chceš chodit? Dal ti pusu?" vyptává se Irma. Will se jen rozplývá, že si celý večer povídali. Ale nic víc. Irma je zklamaná. Schyluje se k menší roztržce ale Cornelia do toho vstoupí a vše urovná.

Will se natáhne na dece a přemýšlí o Mattovi. Pak ale usne a zdá se jí podivný sen. Je pod vodou a promlouvá k ní jakýsi hlas: "Leží na tobě těžké bříme, Srdce Kondrakaru, nedává ti klidu!" Will se ptá kdo to je. Hlas odpovídá: "Na tom nezáleží, jsem jen stará přítelkyně, která ti chce pomoci. Dej mi své zářící Srdce, dej mi ho a zbavíš se všech starostí Will!" Z hlubin se najednou vynoří staré vrásčité ruce a jedna z nich Will uchopí za zápěstí.

Will se s křikem probudí. Ostatní se na ni zmateně dívají. Will se podívá na své zápěstí. Má na něm vypálený jakýsi ornament. Vše řekne holkám a vydají se společně do Kondrakaru. Tam se setkávají s Yan Lin. Podívá se na znamení, které má Will na ruce. "Tak je to pravda. Věštěc to předvídal ale doufala jsem, že k tomu nedojde. Nerissa se vrátila. To je její znamení. Nerissa je zlo z minulosti." vypráví Yan Lin. "To bude váš nový úkol, zničit ji!".

Yan Lin je zavede do svého sarkofágu vzpomínek. Každý člen Bratrstva ho má. Tolik vzpomínek nelze uchovat v jedné hlavě. A vzpomínka na Nerissu je ta nejnepříjemnější. Nerisa kdysi bývala přítelkyně Yan Lin, jedna z pěti Strážkyň. Ostatní se jmenovaly Kadma, Halinor a Cassidy. Nerissa chránila Srdce Kondrakaru. Nerissu pak ale pohltila jeho moc, ostatní se ji snažily zadržet. Nakonec se to podařilo, ale Cassidy, nejmladší ze strážkyň při tom zahynula. Bratrstvo pak Nerissu zaklelo do hory Thanos, dokud voda, oheň, země a vzduch nesplynou v jeden celek. Nikdo si nemyslel, že se to může stát. Ke sjednocení sil ale došlo, když vznikl Proměnlivec. Bývalá Strážkyně se vrátí aby se pomstila. Touží po Srdci Kondrakaru. Víc bohužel nikdo neví, jak nebo kdy zaútočí. Jisté je jen, že se to stane!

Nerisse se v lávě zjeví obličeje pěti nových Strážkyň. Pozná dědičku Yan Lin. Chce ji zničit jako první. Z toulavého psa vytvoří bojovníka, poslušný nástroj její pomsty. Od teď mu bude říkat Khor ničitel. "Nič Khore, ve jménu Nerissy!" Khor se objevuje na pláži v Green Bay. Strážkyně jsou před chatou, začíná hřmít, foukat a pršet. Přichází letní bouřka. Dívky jdou na večeři do chaty. Někdo je ale pozoruje!

Díl 6/04

6. března 2013 v 17:00 Časopisy 2004

Odvážná volba (část druhá)

Caleb je v Kondrakaru. Není ale zcela přiveden k životu. Má tvář, oči, ale nemluví a nehýbe se. Cornelia bezradně klečí nad ním. Přichází Luba. Kárá Cornelii, že za to může ona, že stvořila monstrum. Cornelia se ale brání, že je to vina Luby. Kdyby jí nezarazila, dokázala by Caleba probudit k životu. Luba se nedá odradit a pokračuje: "To stvoření nikdy neexistovalo! Byla to jen iluze, kterou stvořil Fobos." Luba chce aby Cornelia přiznala svou vinu. To vše sleduje z povzdálí Věštec a ostatní členové Bratrstva. Luba rozděluje zřídla v očekávání, že povstanou nové Strážkyně.

Mezitím se na pláži v Heatherfieldu baví Irma s Martinem a jeho kamarády skauty. Nakonec jí to ale omrzí, Martinovi poděkuje a odchází.

Will, Hay Lin a Taranee jsou v bytě Cornelie. Je tam hrozný binec, ale bez svých sil nic nezmohou a proto odcházejí. Probírají, co se vlastně v poslední době událo a nakonec jim to dojde. Jejich přítelství je spojeno s jejich silami. Musí se vydat do Kondrakaru a zjistit víc. Ale jak? Jsou jen tři a nemají žádné síly. V tom však přichází Irma: "Omyl, jsme čtyři!"

V Kondrakaru Cornelia stále klečí nad Calebem. Je bezradná a nešťastná. Uchopí jeho ruku, políbí ji a ukápne jí na ni slza. V tom se však něco stane. Caleb se vznese a proměna se začíná dokončovat. Corneliina slza ho přivádí opět k životu. Oba se radostně obejmou. Caleb celou dobu věděl, co se děje kolem něho. Slyšel Cornelii jak k němu promlouvá a to ho drželo, aby to nevzdal. Nakonec se políbí. To vše sledují i v Kondrakaru. Luba se ospravedlňuje: "Cornelia vidí jen své zájmy." Luba žádá, aby nad Strážkyněmi byl vynesen rozsudek a aby byly vybrány nové!

Will, Irma, Hay Lin a Taranee v parku přemýšlejí, jak se dostat do Kondrakaru. Nejprve se ale musí rozmyslet, jestli své síly vůbec chtějí zpět. Bez jejich sil jim chybí část jich samotných. Nikdy se nesmí rozdělit. Will povolává vyhaslé Srdce Kondrakaru. To jen studí a nezáří. Čarodějky se ale nevzdávají, musí na to usillovně myslet. Všechny společně!

V Kondrakaru najednou dojde k něčemu nevídanému. Oběvují se zde čtyři Strážkyně, proměněné a v plné síle. Luba nevěří svým očím: "Jak jste získaly své síly zpátky!?" vykřikne. Pak se ale vzpamatuje a žádá, aby jim byly síly odejmuty. Do toho ale vstupuje Věštec: "To by stačilo! Je čas znovu nastolit harmonii! Tím že děvčata získala znovu své síly prokázala, že jsou hodny své role. Nebudou tedy souzeny." Luba žádá, aby veškerá vina padla na Cornelii. Ta svou sílu nezískala.

Přichází Cornelia s Calebem. Vítá se s ostatními Strážkyněmi. Caleb žádá, aby byl vyslechnut. Luba se mu pokouší zabránit, ale Věštec ji zarazí: "Každý má právo být zde vyslechnut!" Caleb žádá, aby byl souzen místo Cornelie a aby mohl Cornelii její sílu vrátit. Na oplátku se stane služebníkem Kondrakaru. Rada na jeho žádost přistoupí. Caleb se chystá vrátit dotykem Cornelii její sílu. Luba se jim v tom ale pokouší zabránit. Caleb ji silou odmrští. Luba prchá z Kondrakaru. Věštec upadá, jako by byl raněn. To se ještě nikdy nestalo. Věštec tedy žádá Caleba, aby dostál svému slibu a aby Lubu nalezl a přivedl zpět. Caleb se loučí s Cornelií a vydává se hledat Lubu. Strážkyně opouštějí Kondrakar.

Zjevují se u Cornelie v pokoji a ihned ho dávají do pořádku. Čas mezitím co byly pryč neubíhal, Will to tedy ještě stihne domů včas. Druhý den ve škole se rozdává vysvědčení. Všechny holky uspěly. Je nový den a vše je jak má být. Irma s Cornelií se nadobro usmiřují. Všech pět Strážkyň je pohromdě a opět drží spolu.