Díl 6/04

6. března 2013 v 17:00 |  Časopisy 2004

Odvážná volba (část druhá)

Caleb je v Kondrakaru. Není ale zcela přiveden k životu. Má tvář, oči, ale nemluví a nehýbe se. Cornelia bezradně klečí nad ním. Přichází Luba. Kárá Cornelii, že za to může ona, že stvořila monstrum. Cornelia se ale brání, že je to vina Luby. Kdyby jí nezarazila, dokázala by Caleba probudit k životu. Luba se nedá odradit a pokračuje: "To stvoření nikdy neexistovalo! Byla to jen iluze, kterou stvořil Fobos." Luba chce aby Cornelia přiznala svou vinu. To vše sleduje z povzdálí Věštec a ostatní členové Bratrstva. Luba rozděluje zřídla v očekávání, že povstanou nové Strážkyně.

Mezitím se na pláži v Heatherfieldu baví Irma s Martinem a jeho kamarády skauty. Nakonec jí to ale omrzí, Martinovi poděkuje a odchází.

Will, Hay Lin a Taranee jsou v bytě Cornelie. Je tam hrozný binec, ale bez svých sil nic nezmohou a proto odcházejí. Probírají, co se vlastně v poslední době událo a nakonec jim to dojde. Jejich přítelství je spojeno s jejich silami. Musí se vydat do Kondrakaru a zjistit víc. Ale jak? Jsou jen tři a nemají žádné síly. V tom však přichází Irma: "Omyl, jsme čtyři!"

V Kondrakaru Cornelia stále klečí nad Calebem. Je bezradná a nešťastná. Uchopí jeho ruku, políbí ji a ukápne jí na ni slza. V tom se však něco stane. Caleb se vznese a proměna se začíná dokončovat. Corneliina slza ho přivádí opět k životu. Oba se radostně obejmou. Caleb celou dobu věděl, co se děje kolem něho. Slyšel Cornelii jak k němu promlouvá a to ho drželo, aby to nevzdal. Nakonec se políbí. To vše sledují i v Kondrakaru. Luba se ospravedlňuje: "Cornelia vidí jen své zájmy." Luba žádá, aby nad Strážkyněmi byl vynesen rozsudek a aby byly vybrány nové!

Will, Irma, Hay Lin a Taranee v parku přemýšlejí, jak se dostat do Kondrakaru. Nejprve se ale musí rozmyslet, jestli své síly vůbec chtějí zpět. Bez jejich sil jim chybí část jich samotných. Nikdy se nesmí rozdělit. Will povolává vyhaslé Srdce Kondrakaru. To jen studí a nezáří. Čarodějky se ale nevzdávají, musí na to usillovně myslet. Všechny společně!

V Kondrakaru najednou dojde k něčemu nevídanému. Oběvují se zde čtyři Strážkyně, proměněné a v plné síle. Luba nevěří svým očím: "Jak jste získaly své síly zpátky!?" vykřikne. Pak se ale vzpamatuje a žádá, aby jim byly síly odejmuty. Do toho ale vstupuje Věštec: "To by stačilo! Je čas znovu nastolit harmonii! Tím že děvčata získala znovu své síly prokázala, že jsou hodny své role. Nebudou tedy souzeny." Luba žádá, aby veškerá vina padla na Cornelii. Ta svou sílu nezískala.

Přichází Cornelia s Calebem. Vítá se s ostatními Strážkyněmi. Caleb žádá, aby byl vyslechnut. Luba se mu pokouší zabránit, ale Věštec ji zarazí: "Každý má právo být zde vyslechnut!" Caleb žádá, aby byl souzen místo Cornelie a aby mohl Cornelii její sílu vrátit. Na oplátku se stane služebníkem Kondrakaru. Rada na jeho žádost přistoupí. Caleb se chystá vrátit dotykem Cornelii její sílu. Luba se jim v tom ale pokouší zabránit. Caleb ji silou odmrští. Luba prchá z Kondrakaru. Věštec upadá, jako by byl raněn. To se ještě nikdy nestalo. Věštec tedy žádá Caleba, aby dostál svému slibu a aby Lubu nalezl a přivedl zpět. Caleb se loučí s Cornelií a vydává se hledat Lubu. Strážkyně opouštějí Kondrakar.

Zjevují se u Cornelie v pokoji a ihned ho dávají do pořádku. Čas mezitím co byly pryč neubíhal, Will to tedy ještě stihne domů včas. Druhý den ve škole se rozdává vysvědčení. Všechny holky uspěly. Je nový den a vše je jak má být. Irma s Cornelií se nadobro usmiřují. Všech pět Strážkyň je pohromdě a opět drží spolu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 wilhelminawill wilhelminawill | Web | 7. března 2013 v 14:57 | Reagovat

Super ale nechápu co má Luba proti strážkyním.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama