Díl 10/04

27. března 2013 v 17:00 |  Časopisy 2004

Nezavírej oči (část druhá)

Will a Caleb jedou autobudem do Riddlescottu za Cornelií. Před nimi sedí nějaký otravný malý kluk a stále se na něco vyptává. Caleb ale už ví, jak ho od nich dostat dál, aby šel hezky dopředu za maminkou. Začne mu tedy vyprávět, že je z jiného světa. Will je zděšená, jak to může jen tak někomu vykládat na potkání? Caleb ale ví co dělá. Vypráví dál a poví klikovi, že mu ukáže kouzlo. Dá prsty proti sobě, objeví se jiskřička a kluk se náhle přeméstí dopředu. Je celý vyděšený a povídá to mamince. Ta mu ale samozřejmě nevěří. Caleb a Will si pak povídají a Will přemýšlí, jestli by teleportaci zvlédla také.

Mezitím v Riddlescottu u jezera. Cornelia se právě ubytovává se svou rodinou. Chatu jim ukazuje starosta města a vypráví jim historku o zdejší příšeře, která žije v jezeře. Pak je také pozve na večerní slavnost. Je tu s nimi ovšem ještě někdo. Sandře údajně špatně zarezervovali ubytování. Bude tedy bydlet s nimi.

Sandra je venku s Cornelií. Cornelia je otrávená a navíc Napoleon před tou ženskou pořát utíká. Takhle ho nikdy nechytí. Poví tedy Sandře, že ji kocour nemá rád a že ho půjde chytit sama. Sandra tedy čeká stranou a spřádá své plány. Chce chytit Caleba a dokázat Věštci, že jsou strážkyně neschopné. Chce se vrátit do Kondrakaru se ctí. Cornelia mezitím kocoura chytí, ten po chvíli ale zase uteče.

Will a Caleb právě také dorazili do Riddlescottu. Ihned narazí na starostu, který je v přestrojení a povídá jim opět historku o příšeře Scotty. Pak jim předá plánek města. Will se ho ještě ptá na Cornelii a její rodinu. Pozve je tedy také na večerní slavnost. Tam se určitě potkají. Will jen doufá, že ostatní dorazí co nejdříve. Raději by zasáhla po jejich boku než sama s Calebem.

Hay Lin a Irma vytvořily své astrální kapky. Ujel jim ale autobus, protože Irma zapoměla peníze. Musí se tedy proplížit domů a stihnout další.

Taranee se rozhodla cestovat vlakem. Šla si koupit jízdenku, ale zrovna je prodává nějaká hrozně zvědavá ženská a vyptává se, kde má Taranee rodiče. Začne Taranee podezírat, že utekla z domu.

V Riddlescottu začíná slavnost. Lilian vyhlíží příšeru a Cornelia se snaží vyhýbat Sandře, která je jí naustále v patách. Nepřibližuje se jen kvůli Napoleonovi, kterého má Cornelia v náručí. Najednou ale Napoleon zase uteče. Cornelia vyběhne za ním do nedalekých keřů. Tam na ni čeká milé překvapení. Will a Caleb. Zrovna když se vítá s Calebem, zasáhne ho silná rána. Luba se proměnila a drží Caleba ve své moci! V tom ale Lubu zasáhne jiná rána do zad. Na zádech má velký vypálený znak. Je to znamení Nerissy!

Přicházejí poslové Nerissy, žena stvořena z lávy Cenere a muž z ledu Tridarco. Will povolává Srdce Kondrakaru a s Cornelií se promění. Cornelia se snaží udržet ty dva z dosahu od Caleba. Will se zadívá do Srdce Kondrakaru. Vzpomene si na přetransportování a pokusí se použít Srdce.

Irma a Hay Lin si zrovna kupují lístky, když v tom se nedaleko objeví Irmina rodina i s astrální kapkou. Hay Lin se zděsí. Běží za Irmou aby jí varovala, když v tom, obě zmizí.

Taranee dopadla hůře, je na policejní stanici a policie právě volá jejím rodičům. Telefon zvedne její matka a domnívá se, že jde o žert. Taranee je kousek od ní v obývacím pokoji. Policisté jsou zmateni, když v tom jim Taranee zmizí přímo před očima.

Hay Lin, Irma i Taranee se rázem objeví uprostřed bitvy. Všechny se promění a jsou připraveny na boj. V tom se však objevuje také další posel Nerissy. Shagon! Pokusí se uchopit tvým dlouhým ocasem Caleba. To Cornelia nenechá jen tak a obrátí svou sílu přímo proti němu. Shagon je odmrštěn její silou, prorazí strom a spadne do jezera. Pak se vznese z vody a je snad ještě mohutnější. Vše vidí i návštěvníci večerní slavnosti. Shagon je opravdu silnější. Živí se nenávistí, proto ho útoky jen posilují. Prchá i s ostatními služebníky Nerissy a odnáší Caleba.

Návštěvníci slavnosti jsou nadšeni, takovou šou ještě neviděli. Skvělé efekty!

Luba se probírá a spatří na své paži znamení Nerissy. Strážkyně jsou na ni naštvané, ona může za únos Caleba. Luba si konečně uvědomí, co provedla. Cornelia vytvoří astrální kapku a společně se všechny vydají do Kondrakaru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wilhelminawill wilhelminawill | Web | 3. dubna 2013 v 17:53 | Reagovat

Už jsem na blog přidala pokračování Proti proudu, jestli máš čas tak se koukni :-).A moc se omlouvám že je to tak pozdě ale poslední dobou moc nestíhá ani se podívat na blogy o witch co je novýho.
Pěkný článek :-D

2 Wilhelminawill Wilhelminawill | Web | 24. prosince 2013 v 11:37 | Reagovat

Přeji Ti krásné a veselé Vánoce a taky spoustu dárečků :D Nevím, jestli to čteš, ale chci se zeptat proč jsi skončila?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama