Díl 8/04

12. března 2013 v 17:00 |  Časopisy 2004

Pečeť Nerissy (část druhá)

V Green Bay je pořádná bouře. Mladý pár na dovolené se ale přesto prochází venku. Najednou v keři zahlédnou něco strašlivého. Podivný muž se dvěmi velkými mačetami!

Strážkyně si v chatě užívají dovolené a hrají hry. Najednou uslyší, jak venku někdo křičí. Jdou se podívat. V dešti se choulí ustrašený mladý pár. Prý viděli mezi stromy ozbrojeného muže. Někdo by měl zavolat šerifa. Irmina máma odvádí všechny zpět do chaty.

Z úkrytu větví chatu pozoruje Khor. Má příkaz dnes v noci zaútočit!

Ráno se strážkyně vydávají na pláž. Dovolená pokračuje. alespoň prozatím. U pláže potkávají hlouček lidí a uprostřed je šerif. Zdá se, že má situaci pod kontrolou. Žádné stopy nenašel a tvrdí všem, že žádné nebezpečí nehrozí. Will se to ale nezdá. Musejí to prověřit a jediný kdo může zjistit, co se v noci v lese dělo je Cornelia. Má přece sílu země, stačí jí jen poslechnout si odpověď. Cornelia použije své síly a naslouchá zemi. V mysli se jí začnou promítat příběhy lesa. Nakonec ho spatří. A má na prsou znamení Nerissy!

Na pláži zapadá slunce a Strážkyně vysedávají na pláži. Will zapípá telefon. Opět jí píše Matt. Píšou si docela často. Cornelia, Hay Lin a Taranee si dělají z Will trochu legraci. Irma je ale podrážděná. Chtěla si užít prázdniny a místo toho čekají zas na další příšeru. Holky se jí snaží uklidnit. Irma nechce aby do toho byla zatažena její máma a brácha. Budou se tedy přez noc střídat a hlídat. Hay Lin se rozhodne, že půjse jako prvni. Spát!

Hay Lin upadá do snu. Vidí hadí oko. Pak uslyší hlas: "Vidím tě Hay Lin, i když se schováváš... i když zavřeš oči... Ty jsi součástí mě." Hay Lin se otočí a uvidí obrovského hada. Had ji najednou pevně sevře a začne ji škrtit. Pak opět uslyší ten hlas: "Ty budeš první, Hay Lin, a pak jedna po druhé, skončí tvoje kamarádky v sevření Nerissy!" Hay Lin se vyděšeně probudí. Pak to vypráví ostatním.

Mezitím Khor pod hladinou pláže spřádá své plány. Na pláži se chystají nic netušící Strážkyně zpět do chaty. V tom se ale pod Hay Lin začne propadat půda. Hay Lin se propadá, Will ji stihne zachytit. Přicházejí i ostatní a vytáhnou ji. V díře zahlédnou Khora. Khor mizí a Strážkyně místo prozkoumávají. Uvnitř zahléhdou něco zvláštního. Tunel je celý ze skla. Něco roztavilo písek a proměnilo ho ve sklo. V tom je ale vyruší nějaký turista. Vyžene je z tunelu ven, že je to moc nebezpečné. Přichází šerif a opět všechny ujišťuje, že není důvod k panice. Pláž ale uzavírá a nechává ji hlídat.

Will opět zapípá telefon. Zase píše Matt. Už je večer, tak píše na dobrou noc. Irmina máma jim dovolí jít se ještě na půl hodiny projít. Strážkyně se tedy vydají k pláži. Proplýží se tam z nehlídané strany a tajně sledují hlídače. V tu chvíli se na jiném konci objevuje také Khor. Strážkyně ho ze svého úkrytu zpozorují. Musí rychle přeběhnout jinam, aby je neviděl. To se podaří. teď už musí být jen potichu. BIIP BIIP BIIP! Ozve se Willin telefon. Zase Matt. Ptá se, jestli už spí.

Jejich úkryt je odhalen. Zahlédne je hlídač. Nabyl ale jediný. Hlídače ze zadu srazí Khor. Strážkyně se musí proměnit. Nastane souboj. Khor není snadný protivník. Má ale jen jeden cíl. Hay Lin. Popadne ji a vrhne se do vln moře. Hay Lin si vytvoří vzduchovou bublinu, aby mohla dýchat. Ostatní Strážkyně se také vrhají do hlubin. Jsou pozadu a ve vodě je tma. Taranee rozsvítí a díky tomu Khora zahlédnou. Vydají se za ním. Vynoří se v nějaké jeskyni. Tam proběhne další boj. Tentokrát Strážkyně vítězí a Khor prchá.

Strážkyně se vracejí na pláž a Khor ke své paní do hory Thanos. Je ale jasné, že skutečný boj teprve začíná!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wilhelminawill wilhelminawill | Web | 13. března 2013 v 15:09 | Reagovat

Já bych na Matta byla asi naštvaná i když za to nemohl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama